Recyklační příspěvky

Společnost DG Tip, spol. s r.o. je zapojena do celostátního kolektivního systému zpětného odběru (odděleného sběru) použitých elek­trozařízení pro­vozovaného společnostmi ASEKOL (registrační číslo 00908/05-ECZ).
Tato společnost postupně vytváří síť míst pro zpětný odběr a oddělený sběr použitých e­lektrozařízení­ na celém území České republiky. Dále zajišťují svoz odevzdaných e­lektrozařízení­ z těchto míst do zpracovatelských zařízení.

Chceme vás informovat o tom, že díky platné legislativě musíme jako výrobci, resp. první dovozci k cenám elektros­potřebičů připočítávat i příspěvek na likvidaci elektrozařízení, takzvaný recyklační příspěvek. V souvislosti s nabytím účinnosti nového zákona č. 542/2020 Sb., o výrobcích s ukončenou životností vznikly výrobcům elektrozařízení, distributorům a posledním prodejcům nové povinnosti,  mezi které patří i oddělené uvádění nákladů na zpětný odběr, zpracování, využití a odstranění výrobku s ukončenou životností v souladu § 73, zákona č. 542/2020 Sb. Cena produktu uváděná na webových stránkách je konečná a již obsahuje recyklační příspěvek. Výši recyklačního příspěvku elektrozařízení uvádíme také na webových stránkách v popisu produktu.

Pokud jste spotřebitelem nebo jiným konečným uživatelem námi dodávaných elektrozařízení, dovolujeme si Vás upozornit, že máte dle nového zákona o výrobcích s ukončenou životností možnost bezplatně odevzdat ke zpětnému odběru odpadní elektrozařízení v místě prodeje nebo dodávky nového elektrozařízení, a to ve stejném počtu kusů prodávaného elektrozařízení podobného typu a použití (tzv. režim „kus za kus“). Nikdy nevyhazujte použitá elektrozařízení do komunálního odpadu.

Podrobné informace a materiály ke stažení můžete najít na stránce provozovate systému zpětného odběru, www.asekol.cz.

Ceník recyklačních příspěvků na elektroodpady podle skupin.

Prohlášení o splnění podmínek uvedení obalu na trh a o smlouvě s EKO-KOM a.s.

Osvědčení o zapojení do systému - Asekol

DG Tip, spol. s r.o. uvádí na trh výrobky v obalech, které splňují požadavky dle Zákona č.477/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů“.

Společnost DG Tip, spol. s r.o. uzavřela Smlouvu o sdruženém plnění povinností zpětného odběru dle Zákona č.477/2001 Sb. s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM a.s. pod klientským číslem EK-F00032088.

Veškeré použité obaly z výrobků uváděných společností DG Tip, spol. s.r.o. na trh lze likvidovat odložením na místa určená obcemi k ukládání odpadu. Žádný obal nevyžaduje zvláštní režim pro jeho likvidaci.

Provozovatel tohoto webu jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací